top of page
pexels-cottonbro-6158658.jpg
Parkinsonova choroba

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění. Postihuje mozek a způsobuje postupné odumírání mozkových buněk, konkrétně těch, které produkují dopamin v části mozku zvaném Substantia nigra. V mozku tak převládá acetylcholin, co má za následek typické příznaky Parkinsonovy choroby, potíže s motorikou a psychickými problémy. 

Život s Parkinsonovou chorobou

Parkinsonova choroba je jedním z nejčastějších neurologických onemocnění ve stáří a postihuje přibližně 40 000 lidí v České republice.
K onemocnění nejčastěji dochází po 55 letech. V některých případech však může začít ještě před 40. rokem věku. Vzhledem k tomu, že celková populace stárne, předpokládá se, že počet osob postižených Parkinsonovou chorobou se v příštích desetiletích zvýší.

 

Parkinsonova choroba je progresivní onemocnění, při kterém lze pomocí léků zmírnit dopad nedostatku dopaminu v mozku. Moderní terapie ukázala, že délka života pacientů s Parkinsonovou chorobou je téměř normální a mnoho z nich může vést po mnoho let nezávislý a naplněný život. Na počátku onemocnění není možné spolehlivě předpovědět následný vývoj každého případu. Věk, další nemoci a reakce na léky jsou faktory, které mohou mít vliv na vývoj onemocnění. Fyzická aktivita, duševní podněty a udržování sociálních kontaktů zlepšují podmínky pro překonání následků nemoci.
 

Kombinace vitaminů Parkovit® se používá při nedostatku živin souvisejícím s léčbou u pacientů s Parkinsonovou chorobou. 

bottom of page